A Zárókonferencián az alprogramok összefoglalásaként az intézményi bevezetés feladatai és ütemezése került összegzésre, melynek során megfogalmaztuk tapasztalatainkat, eredményeinket és gyakorlati ajánlásokat fogalmazutnk meg más felsőoktatási intézmények számára.

Időközben szándékaink nemcsak, hogy összetalálkoztak a kormányzat szándékaival és annak támogatásában megjelentek, hanem megszólítottuk a Magyar Rektori Konferencián keresztül a felsőoktatás valamennyi szereplőjét is, amelynek eredményeként közösen összegeztük teendőinket a lemorzsolódás elleni küzdelemben és fogalmaztuk meg jó gyakorlataink mentén javaslatok is számukra.

Jelen rendezvényünk a pilot projekt zárása, ahol számot adunk mindarról a munkáról, amelyet végeztünk: bemutatjuk új fejlesztésünket a HASIT-Avatar programot, és az egyes területeken végzett munkánkat 6 lektorált tanulmánykötetekben mutatjuk meg az érdeklődőknek.

A nagyszabású rendezvényre 130 fő résztvevő regisztrált, ők 14 felsőoktatási intézmény 19 karát képviselik, a hagyományos nagy képző intézmények: ELTE, Corvinus Egyetem, BME, Debreceni Egyetem, Szegedi Tudományegyetem és Pécsi Tudományegyetem mellett; jelen vannak a hozzánk hasonlóan alkalmazott tudományok egyetemévé váló intézmények: EKF, Nyíregyháza is és a határon túli felsőoktatás egyik képviselője, a Selye János Egyetem kollégái is. A HASIT projektünkbe két országos hallgatói szakmai szervezet is becsatlakozott: a HÖOK (Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája) és a FETA (Felsőoktatási Tanácsadás Egyesület), mellettük a dunaújvárosi szakképző iskolák és a Szakképzési Centrum is képviseltetik magukat (Bánki, Rudas, Dunaferr, Lorántffy). A duális partnereink is érdeklődést mutatnak rendezvényünk iránt: az ISD Dunaferr és a GYSEV mint fontos partnereink szintén megjelentek zárókonferenciánkon.

A zárókonferencián elhangzott előadások PPT formátumban letölthetőek:

1.alprojekt
2.alprojekt
3.alprojekt
4.alprojekt
5.alprojekt
6.alprojekt
7.alprojekt

A HASIT zárókonferencia teljes programja letölthető.