Összefoglaló a Dunaújvárosi Főiskola 2015. évi tavaszi Tehetségnap konferenciájáról

 

A Dunaújvárosi Főiskolán 2015. máj. 13-án megrendezett intézményi Tehetségnap konferencián 6 szekcióban összesen 40 előadás szerepelt, melyet 60 szerző 25 témavezető segítségével készített. Nagy örömünkre szolgált, hogy több szekcióban levelezős hallgatók is szerepeltek az előadók között és külön Gazdálkodástudományi szekció került meghirdetésre a külföldi hallgatók számára. A zsűrik 18 helyezést és 2 különdíjat osztottak ki.

Kiemelnénk a Rudas László Szakközépiskola tanulóit,Turcsán Fruzsina, Pavleszek Ildikó,Proksza Manó Xavér ,Nagy Péter, akik fiatal koruk ellenére nagyon színvonalas előadásokat tartottak,és  akiket a zsűri különdíjban  részesített.

Szekciónkénti bontásban:

Szekció

előadás

szerző

témavezető

helyezés

különdíj

Andragógiai és Neveléstudományi

8

8

4

1

7

Gépészeti és természettudományi

6

8

4

3

1

Gazdálkodástudományi (magyar)

8

16

5

3

0

Gazdálkodástudományi (külföldi)

4

8

2

4

0

Kommunikációtudományi

5

9

3

4

0

Informatikai

9

11

7

3

1

Összesen:

40

60

25

18

9

 

A díjazottak és konzulenseik:

Andragógiai és Neveléstudományi:

  1. Tóhátiné Sólyom Gyöngyvér (Cser Valériusz Antalné Dr)

A többi hallgató egyaránt kiemelkedő teljesítményt nyújtott, így a zsűri mindenkit különdíjjal jutalmazott.

 

Gépészeti és természettudományi szekció:

  1. helyezett: Agócs Mihály (Dr. Pór Gábor)
  2. helyezett: Teudán Ádám Richárd (Kovács-Bokor Éva)
  3. helyezett: Merrai Tibor (Dr Poór Gábor)

Különdíj: Proksza Manó Xavér – Nagy Péter (Nyerkiné Alabert Zsuzsanna) Rudas

Gazdálkodástudományi szekció:

1.      helyezett: Mocanasu Emese Boglárka (Dr. Varga Anita)

2.      helyezett: Németh Mihály – Román Leila (Nagy Enikő)

3.      helyezett: Manczinger Henrietta – Nagy Dorottya (Dr. Varga Anita)

Gazdálkodástudományi szekció (külföldi):

1.      helyezett: Da Silva, Joao Carlos (Dr. Piricz Noémi)

2.      helyezett: Slezák Tibor – Vadász Adrienn (Csányi Tamás)

3.      helyezett: Pedrosa, Couto Joao António – Figuereiredo, Pereira Sabrina – Feteira, Santos Raquel (Csányi Tamás)

3.helyezett: Mounge, Germaine Catherine – Keutchemi, Batal Yannick (Csányi Tamás)

Kommunikációtudományi Szekció:

1.      helyezett: Brunbauer Edit (Dr. Balázs László)

2.      helyezett: Serfőző Katalin (Dr. Tokaji Ildikó)

3.      helyezett: Balogh András Szilveszter – Burns Martin – Kálmán Alex – Molnár Tibor – Takács Bálint (Szakács István)

3.helyezett: Hegyi Patrcik Attila (Dr. Tokaji Ildikó)

Informatikai szekció:

  1. helyezett: Doszkocs Norbert – Kutschi Zoltán – Gelencsér Sándor (Dr. Kővári Attila)
  2. helyezett: Molnár János (Dr. Kővári Attila – Kocsó Endre)
  3. helyezett: Kormos Krisztián (Dukán Péter)

Különdíj: Aley Gordon

A díjazottaknak és a konzulenseiknek gratulálunk és további sikeres  munkát kívánunk!

 

Dunaújváros, 2015. május 14.

 

Készítette:                                                                                                       Jóváhagyta

 

Huszka Zsuzsanna                                                                                         Dósáné Pap Györgyi

 

projektasszisztens                                                                                        szakmai vezető

MEGHÍVÓ
TEHETSÉGNAP 2015. MÁJUS 13.

PROGRAM:

09:30 - 14:00 DF ÖNTEVÉKENYKÖRÖK, DF SZAKKOLLÉGIUMOK, LABOROK, DF CÉGEK BEMUTATKOZÁSA AZ „A” ÉPÜLET FÖLDSZINTI FOLYOSÓJÁN

CÉGEK BEMUTATKOZÁSA AZ „A” ÉPÜLET FÖLDSZINTI FOLYOSÓJÁN

09:30 - 10:00 REGISZTRÁCIÓ

10:00 - 13:00 PLENÁRIS ÜLÉS HELYSZÍNE: DUF „A” ÉPÜLET S01 KONFERENCIATEREM

10:00 - 10:10 MEGNYITÓ: MELKOVICS JÁNOS, PROJEKTMENEDZSER

10:10 - 10:20 KÖSZÖNTŐ: DR. PALOTÁS BÉLA, DUNAÚJVÁROSI FŐISKOLA TUDOMÁNYOS ÉS KUTATÁSI REKTORHELYETTESE

10:20 - 10:35 ALABERT ZSUZSANNA – KUTATÓ TANÁR, RUDAS TEHETSÉGPONT KAPCSOLTTARTÓ ELŐADÁSA: „HIDAK A KÖZÉPISKOLA ÉS A FELSŐOKTATÁS TEHETSÉGGONDOZÁSA KÖZÖTT” CÍMMEL

10:35 - 10:45 TURCSÁN FRUZSINA – RUDAS KÖZGAZDASÁGI SZAKKÖZÉPISKOLA, SZAKISKOLA ÉS KOLLÉGIUM „INTELLIGENS FOLYADÉKOK” CÍMMEL

10:45 - 11:00 CSER VALÉRIUS ANTALNÉ DR. – EGYETEMI DOCENS, „DOKTORANDUSZOK TÁMOGATÁSA A DUNAÚJVÁROSI FŐISKOLÁN A TEHETSÉGGONDOZÁS ÉRDEKÉBEN”

11:00 - 11:15 SZÜNET

11:15 - 11:25 AZ OTDK KONFERENCIÁN HELYEZÉST ELÉRT HALLGATÓK ÉLMÉNYBESZÁMOLÓJA

11:25 - 12:05 SZAKKOLLÉGIUMOK BEMUTATKOZÁSA (GTSZK, MSZK, KAC, PKSZK)

12:05 - 12:55 A MAGYAR FELSŐOKTATÁS JÓ GYAKORLATAI A TEHETSÉGGONDOZÁS TERÜLETÉN (BEST PRACTICE)

12:55 - 13:00 PLENÁRIS ELŐADÁSOK ZÁRÁSA

 

13:00 – 14:00 BÜFÉ EBÉD

HELYSZÍN: DUF „A” ÉPÜLET, A KONFERENCIATEREM ÉS A NAGYELŐADÓ ELŐTTI FOLYOSÓ

14:00 - 18:00 SZEKCIÓÜLÉSEK

-          GAZDASÁGTUDOMÁNYI SZEKCIÓ F-310 (GTSZK)

-          GAZDASÁGTUDOMÁNYI SZEKCIÓ F-324 (KÜLFÖLDI HALLGATÓKKAL) (GTSZK)

-          INFORMATIKAI SZEKCIÓ I-206 (KAC)

-          KOMMUNIKÁCIÓTUDOMÁNYI SZEKCIÓ F-305 (PKSZK)

-          MŰSZAKI TUDOMÁNYI SZEKCIÓ M-136 (MSZK)

-          TERMÉSZETTUDOMÁNYI ÉS KÖRNYEZETTUDOMÁNYI A-09 (MSZK)

15:00 - 18:00 ANDRAGÓGIAI ÉS NEVELÉSTUDOMÁNYI P-006 (PKSZK)

18:00 - 18:30 BESZÁMOLÓ A SZEKCIÓÜLÉSEKRŐL, EREDMÉNYHIRDETÉS

HELYSZÍNE: DUF „A” ÉPÜLET S01 KONFERENCIATEREM 

18:30 - 19:30 SZENDVICS VACSORA:

 

HELYSZÍNE: DUF „A” ÉPÜLET, A KONFERENCIATEREM ÉS A NAGYELŐADÓ ELŐTTI FOLYOSÓ 

 

                                                                                                                                                                       MELKOVICS JÁNOS

                                                                                                                                                                                             PROJEKTMENEDZSER

 

 

 

 

Szakkollégiumi tag vagy? Szeretnél a Neked létrehozott honlapon híreket közzétenni?  Jelentkezz Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.