Már a kormány is támogatja a Dunaújvárosi Egyetem Hallgatói Sikerességet Támogató, röviden HASIT-programját.

A Hallgatói Sikerességet Támogató (HASIT) programot 2014-ben indította a Dunaújvárosi Főiskola azzal a céllal, hogy a hallgatói lemorzsolódásokat csökkentsék. Az intézkedések sikeresek voltak, azóta pedig már a Felsőoktatási Struktúraátalakítási Alap is támogatja az országossá kiterjesztett programot. A támogatásnak hála részletesebben kidolgozott, több alprogramot is magába foglaló projektté vált. A filozófia fontos eleme lett a szakmentori modell fejlesztése, a hallgatói motiváció erősítése és a hallgatói önkormányzatok erőteljesebb bevonása. Az eredményeket és tapasztalatokat pedig természetesen más felsőoktatási intézmények számára is elérhetővé teszik.

A konferencián dr. Solti Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának intézményirányítási és finanszírozási rendszer kialakításáért felelős miniszteri biztosa arról is beszélt köszöntőjében, hogy a hallgatói lemorzsolódás komoly gond a felsőoktatásban, de a Dunaújvárosi Egyetem a hasonló kezdeményezésekkel bizonyította, hogy tesz ellene az ehhez hasonló fontos projektek által, és fontosnak tartja ezt a fajta elkötelezettséget. A HASIT-program remek összefoglalója ezeknek a problémáknak, az állam pedig örömmel támogatja az intézményfejlesztési terven keresztül is, hiszen fontos, hogy a kormányzat felkaroljon minden sikeres kezdeményezést a hallgatói létszám csökkenése ellen. Az ehhez hasonló program és a támogatás következtében pedig tovább tud fejlődni az intézmény, és a hallgatók minél színvonalasabb módon szerezhetnek diplomát.

Dr. habil András István, a Dunaújvárosi Egyetem rektora azt mondta, vidéki egyetemként fontos, hogy innovatív változásokat eszközöljenek, és a problémák mellett ne menjenek el, hanem találjanak rá megoldást. A probléma megoldása pedig az önvizsgálattal kezdődik, valamint azzal, miben lehet változtatni. Az elmúlt évek során látványos változásokon esett át az intézmény, mely nem csak elnyerte az alkalmazott tudományok egyetem címet, de a campus is szinte teljesen megújult és modernizálódott. 39 tanterem, előadóterem és 57 laboratórium várja már a hallgatókat kiegyensúlyozott szakmai portfólióval és gyakorlatorientált képzésekkel. A HASIT-programmal pedig örülnek, hogy a kormányzat érdeklődését is felkeltették, amely immár támogatja is a kezdeményezést. András István kiemelte, hogy már a rektori bizottság is külön figyelmet szentel a lemorzsolódás csökkentését elősegítő kezdeményezésekre.

A programról dr. Rajcsányi-Molnár Mónika, a Dunaújvárosi Egyetem oktatási és általános rektorhelyettese tartott előadást. Mint mondta, a hallgatói sikerességet támogató programok egyre fontosabbak, és az eddigieknél is előrébb került az ez irányú fejlesztések prioritása.

A hallgatói önkormányzatokon keresztül is próbálják felhívni a hallgatók figyelmét a programra, hiszen fontos, hogy megismerjék a különböző segítségeket és szolgáltatásokat, valamint hogy bízzanak a sikerében. Ez a projekt kifejezetten segít, hogy a hallgatók tájékozottabbak, felkészültebbek legyenek, melynek hatásai már most is kirajzolódnak.

A köszöntők után folytatódott a konferencia az "A" épület előadótermében az alprojektek bemutatásával, mellyel párhuzamosan az épület aulájában zajlott a Karriernap és Állásbörze. A kiállítók közt tizenkét cég volt jelen, akik különböző területeket képviseltek. Az érdeklődők találkozhattak a Honvédség, vagy a NAV képviselőivel, de a kitelepülők közt akadt számítástechnikai, vagy gépészeti, műszaki berendezkedésű vállalat is.

Forrás: Dunaújváros Online