2016.09.02-án a Dunaújvárosi Egyetem tanévnyitóját követően felavatták a MÁV Zrt., MÁV-START Zrt. és a MÁV Szolgáltató Központ Zrt. tábláit a kampusz területén a duális képzés beindításának tiszteletére.

Az ünnepségen részt vett a Dunaújvárosi Egyetem részéről Dr. András István rektor, Dr. Rajcsányi-Molnár Mónika oktatási és általános rektorhelyettes és Dr. Palotás Béla tudományos és kutatási rektorhelyettes valamint a MÁV Zrt. képviseletében Bánhidi-Nagy Attila

elnöki főtanácsadó és Dorozsmai Éva humánerőforrás-vezérigazgatóhelyettes.

Dr. András István rektor az alábbiakat mondta el a MÁV Zrt. és a Dunaújvárosi Egyetem kapcsolatáról:

- Engedjék meg, hogy visszatekintsek a főiskolai évekre, hiszen már 2014-ben komoly előkészítő munka zajlott a MÁV-Csoporttal. 2015. őszén intézményünk és a MÁV-Csoport stratégiai szerződésben rögzítette a hosszú távú együttműködési célkitűzéseket. Az ezt követő időszakban a stratégiai megállapodás két szakmai szerződéssel egészült ki, amelyekben rögzítettük a duális képzés és a kooperatív duális képzés keretrendszereit. A Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola előtt állva eszembe jut az a szakmai megbeszélés, ahol Egyetemünk közbenjárásának köszönhetően az akkori Főiskola, Bánki Donát Szakközépiskola és a MÁV-Csoport szakemberei közösen egyeztettek arról, hogyan tudják biztosítani a MÁV tagvállalatok szakember utánpótlási igényét. Megállapodás született arról, hogy az egyeztetések alapján szerződésekben rögzítjük majd ez irányú szándékaikat.

2016. január 1-től alkalmazott tudományok egyetemeként működik intézményünk. Az év elején megalakult a Dunaújvárosi Egyetem Konzisztóriuma, melynek tagjai a konzisztórium elnökének Dávid Ilonát, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatóját választották.

A 2015/16-os tanév beiskolázási kampányában is komoly szerepet vállalt a MÁV Zrt. A Dunaújvárosi Egyetem és a MÁV-Csoport szakemberei közösen toboroztak leendő vasúti szakembereket, a mérnök-informatikus, gépészmérnök, műszaki szakoktató, műszaki menedzser képzések iránt érdeklődőket. Négy napon át, összesen nyolc helyszínre települtünk ki. (Budapesten a Keleti és a Nyugati pályaudvaron, a szolnoki, a debreceni, a pécsi, a győri és a miskolci vasútállomáson.) 2016. felvételi időszakában közösen kialakította az egyetem és a MÁV-Csoport a duális felvételi eljárást, amelyet a vállalattal közösen sikeresen le is folytattunk. Elmondható, hogy a beiskolázási kampány, a közös munka sikeres volt, a MÁV-Csoport az új duális hallgatókat fogadó legnagyobb gyakorlati képzőhelye lett az egyetemnek, gépészmérnök, műszaki menedzser és mérnök informatikus szakokon kezdik meg az idei tanévben tanulmányaikat a hallgatók.